Scroll to Content

Od emisji pierwszego programu telewizyjnego pod tytułem Randki w ciemno, minęło już wiele lat i chociaż nie jest on już wyświetlany w polskiej telewizji, to sama idea umawiania się na randkę, nie wiedząc, z kim tak naprawdę się umawiamy, nadal jest niezwykle popularna! Z czego wynika nasza chęć do spotykania się z ludźmi, o których kompletnie nic nie wiemy?

Specjaliści zauważają, że w czasach internetu i nowoczesnych technologii, które pozwalają nam dowiedzieć się o drugiej osobie praktycznie wszystkiego, coraz bardziej brakuje nam spontaniczności, tajemnicy i nutki niepokoju, jaki wiąże się z poznawaniem drugiego człowieka. Być może właśnie te braki sprawiają, że chętnie umawiamy się na randki w ciemno i szukamy możliwości poznania drugiej osoby twarzą w twarz, ale tak, żeby wcześniej nie mieć pojęcia z kim się umawiamy. Być może chodzi tu o ciekawość odkrywania zarówno świata, jak i ludzi, a także o fakt odczuwania przyjemnego dreszczyku niepewności, jaki wiąże się z zobaczeniem osoby, której nie widzieliśmy i z którą dotąd nie rozmawialiśmy.

Na randki w ciemno można się dzisiaj umówić wykorzystując np. specjalnie tworzone do tego celu aplikacje czy portale randkowe. Są one stworzone tak, by dawać możliwość zaprojektowania w nich własnego profilu przy maksymalnej oszczędności informacji. Nierzadko w takich miejscach podaje się jedynie wiek i płeć, całą resztę pozostawiając tzw. słodką tajemnicą, którą odkrywa się dopiero podczas pierwszego spotkania. Urok randek w ciemno jest niezmiennie przyciągający!

Written by:

Comments are closed.

Kopiowanie zabronione